Dizel Filtre Bakım ve Tamiri

Enjeksiyon sistemleri için vazgeçilmez koruması Dizel filtresinin temel amacı, enjeksiyon sistemi ve motoru yakıttaki parçacıklardan, sudan ve diğer artıklardan korumaktır. Dayanıklı keçe ve muhafaza malzemeleri, biyodizel kullanırken bile en uygun filtre ortamı ve su ayırma özelliklerinin tümü, Bosch'un dizel filtrelerini otomobiliniz için ideal çözüm sağlar.

Delphi’nin, dizel yakıt filtrelerinin tasarımı ve üretimi konularında uzun zamandan beri lider olarak saygınlığı ile birlikte geniş bir OE yakıt filtresi elemanları, düzenekleri ve yakıt işleme ürünleri serisi vardır. Artık bugün filtrelerimiz, aralarında Ford, Hyundai, Jaguar, Kia, PSA, Renault ve Ssanyong gibi dünyanın en iyi bilinen otomobillerinde ve hafif hizmet araçlarında olduğu gibi en önde gelen kampanyalarda, otobüslerde ve otoyol dışı uygulamalarda orijinal malzeme olarak kullanılmaktadır.

Günümüzün Common Rail dizel motorlarındaki yüksek basınçlar ve hassas tolerans sınırları söz konusu olunca yakıtın temizliği de büyük önem kazanmaktadır. 2 – 5 mikron boyutunda sadece 5 gm kadar pislik, yakıt enjeksiyon sistemine büyük zarar verip, aracın çalışmamasına ve yüksek onarım faturalarına neden olabilir. Delphi’nin Common Rail dizel enjeksiyon sistemleri yüksek performans yakıt filtreleri serisi, uzun ömür için gerekli koşulları karşılarken 2 mikron boyutu kadar küçük parçacıkları dahi gidermek üzere tasarlanmıştır. Bu, yakıt enjeksiyon sistemine optimum koruma sağlar.

– Otomobiller ve hafif ticari araçların yanı sıra ağır hizmet tarım, sanayi ve denizcilik uygulamaları için geniş kapsam
– Patentli en yeni filtre teknolojisi ve yüksek verimli çok katmanlı ortam
– Dayanıklılık, su ayırma ve parçacık ayıklama verimliliğinde ISO standartlarına (ISO19438) uygun performans
– 120.000 km’ye kadar değiştirme süresi desteği

Bosch'un filtreleri - motorun muhafızları

Bosch’un kaliteli filtreleri, aracınızın en değerli parçalarını korur. Enjeksiyon sistemi, motor ve yolcu bölmesinden kiri, aşınmış parçaları ve en küçük parçacıkları dahi uzak tutmada filtrelere güvenebilirsiniz. İşte bu yüzden servislerimizde her zaman her araç markasına ve modeline yönelik en yeni filtreler Öncü Dizel stoklarında hazır bulunur.

Tavsiyemiz: Düzenli filtre değişimi

Filtrelerin bir uzman tarafından düzenli aralıklarla kontrol edilmesi ve araç üreticisinin teknik değerleri uyarınca değiştirilmesi gerekir. Motor gücü kaybını ve yağın erken kirlenmesini önlemenin tek yolu budur. Ayrıca sürücü ve yolcuların sağlığını korumak için Bosch ürünü kabin filtreleri takılmasını tavsiye ederiz. Zararlı gazların güvenilir şekilde filtrelenmesini sağlamak için bunların da her 15.000 km'den sonra veya en az yılda bir kez değiştirilmesi gerekir.

Delphi Dizel filtreler, yaygın bir şekilde JCB ekskavatörlerden Citroen vanlara kadar birçok uygulama için orijinal ekipman olarak belirtilmektedir. Bir Orijinal Ekipman sözleşmesi, herhangi bir tedarikçi için en değerli tavsiye aracıdır.

Delphi Dizel uzun zamandan beri filtre elemanı tasarımının ön sırasındadır. Delphi’nin HDF296‘sı dizel filtre elemanları için referans olarak kabul edilmektedir. Sayısız inşaat araçları ve tarımsal traktörler, zayıf yakıt ve kaba çalışma şartlarının zararlarından koruması için bu ürüne güvenirler.

Aynı aileden, Delphi HDF796 ve HDF996’yı sunar. HDF796 daha uzun bir filtre elemanına sahiptir ve ideal olarak daha uzun hizmet süreleri veya daha yüksek yakıt akışının gerektiği uygulamalara uyarlanmıştır. HDF996 Ford Transit uygulamalarına özeldir ve bir ‘clip on’ tasarımına sahiptir

ETKİN FİLTRELEME NEDEN BU KADAR ÖNEMLİDİR?

İyi kalite yakıt filtrelemesi her zaman öncelikli yapılmalıdır. Yakıt filtresinin öncelikli fonksiyonu yakıt enjeksiyon sistemini korumaktır. İyi bilinir ki, bu ekipman çok fazla karmaşıklaştı ve bakım ve değiştirme için pahalı olabilir. Bununla birlikte, hala zayıf kalite filtrelemeye neden olan düşük kalite yakıt filtreleri takarak bir miktar tasarruf yaptığı belirlenen çok sayıda insan vardır.

ZAYIF FİLTRELEME POLİTİKASI

Zayıf filtreleme politikası sadece alt kalite filtreleri kullanma meselesi değil aynı zamanda filtre eleman(lar)ını araç üreticileri tarafından tavsiye edilen aralıklarda değiştirememesidir. Açıktır ki bu tür yaklaşım sık sık yakıt enjeksiyon ekipmanlarında hasara ve zayıf araç performansına neden olur. Öyleyse hangi belirtileri bekleyebilirsiniz?

Dizel araçlar için, bunlar başlangıçtan motoru kapatamamaya kadar değişir. Diğer daha ciddi problemler şunları içerir:

  • Güç kaybı

  • Aşırı duman

  • Aşırı gürültü

  • Durmak

Delphi filtreleri motorunuzu bu sorunlara karşı korumaya yardımcı olacaktır. Bugüne kadar, testler kanıtlamıştır ki diğer yapımlar yerine bizim filtre elemanlarımızı kullanmak yakıt pompasının ömrünü altı kat veya daha fazla artırabilir.

Audi otomobillerden Volvo otobüslere kadar 14,000’den fazla uygulamayı kapsayan geniş kapsamlı Orijinal Ekipman filtreleri, filtre düzenekleri ve yakıt iyileştirme ürünleri sunuyoruz.